utorok 3. mája 2016

Prišla jar/Spring is here

Včera bolo vonku krásne, tak som sa rozhodla vyjsť von na čerstvý vzduch, užiť si krásny deň a spraviť zopár fotiek. Ako som tak prechádzala mestom, fotila rozkvitnuté kvety a stromy, uvedomila som si, že jar už prišla. A napriek tomu, že napokon sa vonku zamračilo a rozpršalo, tých pár hodín vonku ma nabilo pozitívnou energiou.

Yesterday was very beautiful day, so I decided to go out to get some fresh air, enjoy a beautiful day and make some photo. As I was going through the city and made some picture of blossom trees and flowers, I realized that Spring is already here. And even though the weather changed and it started to rain, those few hours fill me up with positive energy.


Krása je všade, len ju musíme nájsť.
S láskou, Mary 

Beauty is everywhere, we just need to find it.
With love, Mary


2 komentáre:

  1. Máš krásné fotky, barevné, živé! ☺ Taky jsem se jednou vydala ven a fotila, co mi přišlo pod objektiv! :3 Kdyžtak můžeš mrknout! ☺

    Blogerka Klárka

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Bitcoin is your fastest option, with a processing time of solely 24 hours. Can a corporation construct its personal video games of likelihood gear and put it to 카지노사이트 use without a a|with no} permit? A Compliance Meeting is obtainable to everlasting licensee/permittee in an effort to deliver the licensee/permittee into compliance in a casual manner.

    OdpovedaťOdstrániť